BKM Tiyatro – Beşiktaş Kültür Merkezi A.Ş.

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
83 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Necati Akpınar - Yılmaz Erdoğan
  • ADRES: Sinanpaşa Mah. Hasfırın Cad. No:85 Beşiktaş/İstanbul
  • TELEFON: 0 (212) 236 1818
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 09:00 - 19:30

FİRMA HAKKINDA

Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM); 1980 yılından itibaren Levent Kırca ve Yasemin Yalçın Tiyatrosu’nda yönetici olarak görev almış Necati Akpınar ile 1987 yılında tiyatroya amatör oyuncu ve yazar olarak Nöbetçi Tiyatro’da başlayan Yılmaz Erdoğan’ın 11 Kasım 1994 tarihinde, Beşiktaş’ta bulunan “Mıstık Sineması”nı tiyatro salonuna dönüştürmesiyle kuruldu.

 

Aynı yıl 800 izleyiciyi yağırladığı Serab Erener “Lal” konseri ile açılışını duyuran BKM; 24 Şubat 1995 tarihinde, sonrasında 463 kez daha sahnelenecek olan “Otogargara” ile “Perde!” dedi.

 

Takip eden yıllarda yüzbinlerce izleyiciye ulaşan ve günümüzde her biri birer klasik halini almış olan farklı oyunlar ve gösterileri sahneye koyan BKM Tiyatro, aynı zamanda yurt içinden ve yurt dışından tanınmış isimleri dinleyicileri ile buluşturan konserlere de BKM Organizasyon ile imza attı. 2000 yılında kurulan ve 2001 Şubat ayında gösterime giren ilk projesi “Vizontele” ile Türkiye gişe rekorunu kırması ile BKM Film ise, 2013 yılında “Kelebeğin Rüyası” ile BKM markasının ve vizyonunun Akademi Ödülleri’ne kadar uzanabileceğini gösterdi.

 

BKM Mutfak ile gençlere tiyatro zevkini usta çırak kültüründe aktaran, artık bir TV efsanesi olarak kabul edilen “Bir Demet Tiyatro” ile başladığı beyaz ekran yolculuğunda tiyatro sahnesini ekranlara taşıyan BKM, Beşiktaş’ta başladığı yolculuğunun sınırlarını her geçen gün genişleterek kültüre dair her alanda hayatlarımıza dokunuyor.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olmak için yorum kısmını kullanabilirsiniz.